DIREKTORICA PROGRAMA PODNIJELA OSTAVKU!!!!!!!!!!!!!

Rasprave o HTV-ovoj programskoj koncepciji u cjelini i dijelovima HTV-ovog programa koji nemaju otvorenu svoju posebnu skupinu.

Moderator/ica: Maks

DIREKTORICA PROGRAMA PODNIJELA OSTAVKU!!!!!!!!!!!!!

PostPostao/la selesfan » 25.04.2007. 11:22

Direktorica programa HTV-a Tanja Šimić podnijela je ostavku, a Programsko vijeće HRT-a na današnjoj će sjednici o tome raspravljati.
selesfan

PostPostao/la eurovizija » 25.04.2007. 11:23

i to sve zbog tam neke emisije "Piramida" Svašta!
Nemam nikog da me zove jedini

Moji postovi: 5783
eurovizija

PostPostao/la Lahor » 25.04.2007. 18:56

Može neki konkretniji podatak?
Lahor

PostPostao/la selesfan » 25.04.2007. 19:53

Programsko vijeće HRT-a razriješilo je dužnosti direktoricu programa HTV-a Tatjanu Šimić na njezin zahtjev. Zahtjev je uručila Ravnateljstvu HRT-a, koje ga je prihvatilo na sjednici 24. travnja te predložilo Programskom vijeću.

U obrazloženju svoje molbe Šimić je, uz ostalo, navela kako se u posljednjih godinu dana njezina stajališta o pojmu i funkciji javne televizije, kao i o kompetencijama Vijeća HRT-a, sve više razlikuju od stajališta Vijeća. "Kako njegov većinski dio sve glasnije i jasnije iskazuje svoje nepovjerenje prema mome radu, ne vidim više mogućnosti da do kraja mandata radim kao direktorica programa u skladu s postignutim profesionalnim standardima", napisala je direktorica programa HTV-a u molbi. Za v. d. direktora programa HTV-a Vijeće je imenovalo Željka Velu. Natječaj za novog direktora je raspisan.

Programsko vijeće na prošloj je sjednici zaključilo da glavni ravnatelj HRT-a treba razmotriti odgovornost direktorice programa HTV-a Tanje Šimić jer u slučaju prošlotjedne emisije "Piramida", u kojoj je nastupao predsjednik Partije podunavskih Srba Rade Leskovac, nije vodila računa o zaštiti nacionalnih interesa, poglavito vezanih uz Domovinski rat, te najviših profesionalnih mjerila i etičkih načela.
selesfan

PostPostao/la eurovizija » 26.04.2007. 10:06

selesfan je napisao/la:Programsko vijeće HRT-a razriješilo je dužnosti direktoricu programa HTV-a Tatjanu Šimić na njezin zahtjev. Zahtjev je uručila Ravnateljstvu HRT-a, koje ga je prihvatilo na sjednici 24. travnja te predložilo Programskom vijeću.

U obrazloženju svoje molbe Šimić je, uz ostalo, navela kako se u posljednjih godinu dana njezina stajališta o pojmu i funkciji javne televizije, kao i o kompetencijama Vijeća HRT-a, sve više razlikuju od stajališta Vijeća. "Kako njegov većinski dio sve glasnije i jasnije iskazuje svoje nepovjerenje prema mome radu, ne vidim više mogućnosti da do kraja mandata radim kao direktorica programa u skladu s postignutim profesionalnim standardima", napisala je direktorica programa HTV-a u molbi. Za v. d. direktora programa HTV-a Vijeće je imenovalo Željka Velu. Natječaj za novog direktora je raspisan.

Programsko vijeće na prošloj je sjednici zaključilo da glavni ravnatelj HRT-a treba razmotriti odgovornost direktorice programa HTV-a Tanje Šimić jer u slučaju prošlotjedne emisije "Piramida", u kojoj je nastupao predsjednik Partije podunavskih Srba Rade Leskovac, nije vodila računa o zaštiti nacionalnih interesa, poglavito vezanih uz Domovinski rat, te najviših profesionalnih mjerila i etičkih načela.

da, ali to nisu stajališta HTV-a, i ako je HTV otvorena TV za sve, a i živimo u kakvoj-takvoj demokraciji onda svatko ima pravo reći što hoće!

eurovizija

PostPostao/la Irena » 26.04.2007. 10:25

Mislim da je otvorena Pandorina kutija ponasanjem Vijeca. Smije li se glavnog urednika kazniti za tudji govor u emisiji uzivo?
Ne zelim se baviti pitanjem je li ta osoba zaista sirila govor mrznje, jer to je osnovni preduvjet za krivnju. No ako je to tako, tko je to u Vijecu dokazao?
Zasto dokazao - jer to je jedini civilizirani postupak po kojem se zivi u uredjenom drustvu. (Postoji naravno i laziranje dokaza... o tom drugi put).
Zatim, zna se tko je govorio i sto i na sudu bi se za to odgovaralo osobno. Ako se dokaze da je bilo nagovaranja i dogovora prosirila bi se tuzba na urotnike pa bi po toj logici tuzili i one koji su u goste pozvali krivca, Zeljku (i/ili Merlu valjda), a njih nitko nije ni spomenuo.
Zatim postoji li netko, pod kim je Piramida?
Je li ta osoba bila umjesana u planiranje i urotu?
Kako je krivnja svaljena na glavnu urednicu? Je li ona pozvala gosta osobno, mozda ga instruirala sto da govori? Ima li netko za to indicije ili cak dokaze?
Ako nije tako diskutirano, a jos gore, ako nista od toga nije dokazano, kako se moze optuzivati i smjenjivati. To je onda gore od stanja linca na Divljem zapadu. Time se otvara put da svaki gost, autor emisije, voditelj ili tko vec zna tko, smjenjuje glavnog urednika po svom cefu.
Molim samo logicne i racionalne odgovore, pogotovo ako mi to moze objasniti netko iz Vijeca.
Ovo isto pismo poslati cu u Sabor, jer oni su izabrali ovo Vijece, pa nek ispitaju i postupak po zapisniku. Kakvu tek to poruku salje nasim gledateljima? Sram me je vise procedure i zakljucka nego njihovog stiklanja.
Irena Scuric
Irena

PostPostao/la eurovizija » 26.04.2007. 10:27

ko je pozvao tog Srbina u Piramidu? Tanja Šimić ili Željka Ogresta? baš me zanima odgovor!

eurovizija

PostPostao/la Dida » 26.04.2007. 11:20

eurovizija je napisao/la:ko je pozvao tog Srbina u Piramidu? Tanja Šimić ili Željka Ogresta? baš me zanima odgovor!

Ma i ja se cijelo vrijeme isto to pitam. Pa nije Ogresta maloljetna.

Po mojem misljenju Ogresta je jos u emisiji morala reagirati i poslati tog tipa doma.
No, nije to prvi puta da Ogresta ne reagira na bezobrazluke svojih gostiju.
Dida

PostPostao/la eurovizija » 26.04.2007. 11:23

Dida je napisao/la:
eurovizija je napisao/la:ko je pozvao tog Srbina u Piramidu? Tanja Šimić ili Željka Ogresta? baš me zanima odgovor!

Ma i ja se cijelo vrijeme isto to pitam. Pa nije Ogresta maloljetna.

Po mojem misljenju Ogresta je jos u emisiji morala reagirati i poslati tog tipa doma.
No, nije to prvi puta da Ogresta ne reagira na bezobrazluke svojih gostiju.

naravno! profit ne bira granice!

eurovizija

PostPostao/la Irena » 26.04.2007. 12:02

Ma Tanja Simic nije znala ni da tip postoji niti tko je dok ga nije vidjela u emisji. I naravno da ne moze svaku HRTovu emisiju koja je pod njom i svaku minutu koja se emitira, cak i kad je snimljena unaprijed pregledati. Zato i ima urednike.
Ja to nisam gledala jer Piramidu uopce ne gledam i vjerujem da je tip bio degutantan, i vjerujem da bi isto tako bila iziritirana, ali radi nasih vrucih emocija postoje pravila. Ja recimo brojim do 10.
Isto me zanima o proceduri:
postoji neko eticko vijece na HRTu koliko znam, pa su oni trebali dati svoje misljenje. Onda bi normalno (logicno) isao neki ukor pred iskljucenje uredniku/autoru emisije. Naravno mora se cuti i njegova strana... Pa zar je sudski proces kod proglasavanja nekoga krivim isisan iz prsta?
A cak i kod sudskog procesa svasta se moze muljati, no valjda je to najbiolja od losih varijanrta koje znamo. Ali ne, Vijece tuzi, Vijece odlucuje, Vijece kaznjava. Ili je to bio neki Kadija iz davne proslosti?
Irena Scuric
Irena

PostPostao/la Zdrav_razum » 08.05.2007. 18:30

Uednik programa ne može kontrolirati svaku minutu programa, ali kreira i odgovara za zdravu programsku politiku u kojoj ne bi trebalo biti mjesta svakojakim marginalcima, mračnjacima i egzibicionistima. Demokratski je ne treba prešutjeti da takvi tipovi postoje, ali njima ne treba dati prostor koji ne zaslužuju svojim djelovanjem i svojom neznatnošću. Ovako zvijezde ekrana postaju Mladen Schwarz, Ana Lučić, Rade Leskovac, Nikica Jelavić i kojekakvi Pripuzi i Sukiji.

Urednica ne treba gledati svaku minutu programa, ali pitanje odgovornosti za uredničku funkciju je zainteresirati se za emisiju u kojoj gostuje Rade Leskovac. A kad se ipak dogodi eksces urednik treba reagirati PRIJE javnosti, a ne glumiti gljivu koje se sve to ništa ne tiče.

Ja Šimićku ne bih smijenio zbog Leskovca, ali smijenio bih je zbog snižavanja razine kvalitete programa u najgledanijim terminima, zbog beskrajne količine emisija koje se razlikuju samo po nazivu i scenografiji, zbog satnice koja je u prime time posvećena jedino reklamiranju superbrandova (iako HRT nije komercijalna televizija), zbog toga što se čestit film ne može pogledati prije ponoći, što preklapa satnicu na prvom i drugom programu iako su emisije namijenjene istim ciljnim grupama (npr.na veliki petak film o Isusu na 1., a prijenos križnog Colsosseuma istovremeno na 2.) , zbog toga što nema domoljubnih emisija za blagdane, što u udarnom terminu emitira Luke i igara itd. itd. Jednom rečenicom: Bilo je puno razloga da ode pa je ne žalim. Nije trebala otići zbog RL-a, ali tko s Merlićima tikve sadi o glavu mu se obijaju. To je već mogla naučiti.
Važan je zdrav razum!
Zdrav_razum

PostPostao/la Irena » 08.05.2007. 22:31

Uednik programa ne mozˇe kontrolirati svaku minutu programa, ali kreira i odgovara za zdravu programsku politiku u kojoj ne bi trebalo biti mjesta svakojakim marginalcima, mracˇnjacima i egzibicionistima. Demokratski je ne treba presˇutjeti da takvi tipovi postoje, ali njima ne treba dati prostor koji ne zasluzˇuju svojim djelovanjem i svojom neznatnosˇc´u. Ovako zvijezde ekrana postaju Mladen Schwarz, Ana Lucˇic´, Rade Leskovac, Nikica Jelavic´ i kojekakvi Pripuzi i Sukiji.

S ovim se svi slazemo....

Urednica ne treba gledati svaku minutu programa, ali pitanje odgovornosti za urednicˇku funkciju je zainteresirati se za emisiju u kojoj gostuje Rade Leskovac. A kad se ipak dogodi eksces urednik treba reagirati PRIJE javnosti, a ne glumiti gljivu koje se sve to nisˇta ne ticˇe.

Prije? Gledajuci u staklenu kuglu ili prije u toku emisije? Da ponovi onaj fjasko od Toncija Vrdoljaka dok je bio direktor HRTa, kad je otkrio da mu se juniori petljaju s drogom pa je za to optuzio elektronicku glazbu umjesto sebe? Dosao je doma, nasao sina kako gleda emisiju tog glazbenog sadrzaja i direktno nazvao skopove da prekinu emitiranje u pola emisije, a ovi u strahu od otkaza to su i napravili. Usred intervjua. Kako je tek to izgledalo!
A poslije emisije ni vi ni ja ne znamo sto je bilo. I puno veca [beep] rjesavana su unutar 4 zida.

A dio teksta ispod je vase osobno razmisljanje koje nema veze ni s povodom, a kamo li s uzrokom "ostavke", tako da me ovdje te rasprave ne zanimaju kao ni ikakvo drugo razmisljanje o urednickom programu. Da je Vijece krenulo u diskusiju s tim cinjenicama i diskutiralo o tome, vjerojatno cijele ove strke ne bi ni bilo, ali bilo je tamo dosta kolega koji su sve pohvatali i znamo kako je isla diskusija. Ono sto sam zeljela istaknuti u ovom forumu, za bolje sutra svih nas, je potreba za nekm sustavom uredjenog drustva/grada/televizije (steta sto je Suvar ukinuo logiku i gimnazije i time velik broj generacija u tom smislu unistio), gdje se zna uzrok i posljedica, gdje su zakoni jasni ... A posljedica ne smije biti strah novinara i urednika jer te svatko i uvijek moze zbog bilo cega smjeniti. Pa takvo uredjenje najvise odgovara kriminalcima. ZDRAV RAZUM, ovo nije pitanje Tanje Simic vec slobode medija. I ponovo hvala 3 katu. Postala sam njihov fan.

Ja Sˇimic´ku ne bih smijenio zbog Leskovca, ali smijenio bih je zbog snizˇavanja razine kvalitete programa u najgledanijim terminima, zbog beskrajne kolicˇine emisija koje se razlikuju samo po nazivu i scenografiji, zbog satnice koja je u prime time posvec´ena jedino reklamiranju superbrandova (iako HRT nije komercijalna televizija), zbog toga sˇto se cˇestit film ne mozˇe pogledati prije ponoc´i, sˇto preklapa satnicu na prvom i drugom programu iako su emisije namijenjene istim ciljnim grupama (npr.na veliki petak film o Isusu na 1., a prijenos krizˇnog Colsosseuma istovremeno na 2.) , zbog toga sˇto nema domoljubnih emisija za blagdane, sˇto u udarnom terminu emitira Luke i igara itd. itd. Jednom recˇenicom: Bilo je puno razloga da ode pa je ne zˇalim. Nije trebala otic´i zbog RL-a, ali tko s Merlic´ima tikve sadi o glavu mu se obijaju. To je vec´ mogla naucˇiti.

Irena

PostPostao/la Zdrav_razum » 14.05.2007. 14:01

Interesantno je kako svi "smiju" imati strah od odgovornosti: Policajac da ne upotrijebi prekomjernu silu, liječnik da ne pogriješi dijagnozu, profesor da mu se učenik ne ubije zbog jedinice, konobarica da nema manjak u blagajni, šef gradilišta da mu radnik ne hoda bez zaštitne kacige, direktor da mu ne propadne firma itd. (analogija je jasna). Jedino novinari i njihovi urednici bi trebali biti izuzeti i zaštićeni od baš svake odgovornosti za svoj rad. Previše američkih filmova ste gledali. Svako lupetanje jest sloboda govora (i zato ni RadeGade ni autori ni urednici nisu uhapšeni), ali urednici imaju odgovornost za nenajavljeni upad mržnje u dnevni boravak gledatelja (koji se na drugi način ne mogu zaštititi). Jedini "pravobranitelj" gledatelja po pitanju kvalitete programa je urednik. Pa ako druge pravobranitelje smjenjuju.....

Kažete: "A poslije emisije ni vi ni ja ne znamo sto je bilo. I puno veca [beep] rjesavana su unutar 4 zida". To ne znamo, ali znamo da je Tanja Š. davala izjave da ne vidi u čemu je problem. A baš TO je problem. Sad ni Kostadinov ne vidi u čemu je problem s nastupom na Eurosongu. E, ta narcisoidnost je urednički problem, a ne sloboda govora. Velike plaće - DA, velika moć - DA, velike privilegije - DA, velika slava - DA, ali odgovornost - NE. E pa to ne ide. ILI je urednik dobro plaćen da ZNA i RADI - ILI je preskupo plaćeni činovnik koji potpisuje evidenciju prisutnosti na poslu.[/b]
Važan je zdrav razum!
Zdrav_razum

PostPostao/la Irena » 14.05.2007. 23:31

Interesantno je kako svi "smiju" imati strah od odgovornosti: Policajac da ne upotrijebi prekomjernu silu, lijecˇnik da ne pogrijesˇi dijagnozu, profesor da mu se ucˇenik ne ubije zbog jedinice,...
Previsˇe americˇkih filmova ste gledali.

Ma sto vi radite? Jeste li pravnik ili politicar?
Samo oni znaju na konkretno pitanje ili temu tako sve relativizirati, pretvoriti u cuspajz. Ako nekom treba strah od odgovornosti onda taj nije odgovoran nego uplasen. Ja ne zelim uplasene policajce, lijecnike, profesore, urednike...
A ako niste odgovorni, onda to ima i konkretne posljedice pa ste ovaj uvod mogli, u vasem stilu napisati i ovako. Lijecnik za UN radi pokuse na ljudima koji za to ne znaju, policajac je povezan s mafijom, profesor ne zna predavati... pa onda u isti kos i urednica HRTa podrzava govor mrznje i trazi da se svi tako izrazavaju.
Kad ste konkretno culi Tanju Simic da podrzava govor mrznje? Ja nikad.
A kad vec govorimo o mrznji, cula sam (ne gledam Piramidu) da je u "famoznoj" Piramidi pred dva tjedna bilo "divnog" primjera govora mrznje, pa nitko do sad nije reagirao. Hoce li Vijece isto traziti od ravnateljstva i ocitovanje/"ostavku" Vanje Sutlica? Bas me zanima.

... urednici imaju odgovornost za nenajavljeni upad mrzˇnje u dnevni boravak gledatelja (koji se na drugi nacˇin ne mogu zasˇtititi).
Jedini "pravobranitelj" gledatelja po pitanju kvalitete programa je urednik. Pa ako druge pravobranitelje smjenjuju.....

Po pitanju zastite gledatelja (posebno onih koji nisu punoljetni) mogli bi diskutirati o zaista mnogim temama, koje mi se cine vaznije od lupetanja marginalaca koji i tako svima idu na zivce. Pravo pitanje je sustav danasnjih vrijednosti u drustvu i to u cijeloj strukturi drustvenih odnosa u Hrvatskoj. Kak' se kod nas kaze: "Mnogi zele i ovce i NOVCE". U muljazi najvecu korist imaju kriminalci kad se svi, pa i mediji bave glupostima.
Vas tekst - urednici imaju odgovornost za nenajavljeni upad mrzˇnje u dnevni boravak gledatelja....Jedini "pravobranitelj" gledatelja po pitanju kvalitete programa je urednik. - mi mnogo govori o vama. Bilo bi najbolje uz urednika zaposliti i gataru ili vidovnjaka, pa ce on ureniku reci unaprijed sto ce tko govoriti u emisji uzivo. Ili da se naprave blesimetri sa tekstom za sve goste, pa ste sigurni sto ce tko govoriti.
A dio problema lezi i u tom sto smo vec odavno izasli iz socijalizma kad je ideologija bila glavna, pa su i urednici bili vazni. Danas je novac glavni, pa i na HRTu. Urednici samo predlazu program, a za neke stvari ima novaca, a za druge nema, po cesto i samim urednicina potpuno tajanstvanom kljucu... no zaista ne zelim voditi diskusiju oko toga.
Osim toga, zasto imate tako "zastitnicki" stav prema gledateljima? Jesu li gledatelji maloumni pa ih treba zatvoriti pod stakleno zvono? Komu koristi da se ljudi drugacijeg misljenja sakriju od javnosti? Ako ih se sakrije hoce li oni nestati i time svijet postati bolji ili ce gledatelji biti zakinuti za spoznaju da takvi postoje? Ima tu jos mnogo pitanja, ali i odgovora poznatih filozofa i teoreticara medija...
Na kraju, moram vas kao punoljetnu osobu upitati: "Jeste li ikad culi za daljinski?" Ja ga cesto upotrebljavam jer ima mnogo vrlo poznatih i na zalost priznatih ljudi koji lupetaju - ne samo na HRTu. Onda prebacim na nesto drugo. Neke emisije ni ne pratim. A postoji i divna opcija gasenja TVa. Taj mir...

Kazˇete: "A poslije emisije ni vi ni ja ne znamo sto je bilo. I puno veca [beep] rjesavana su unutar 4 zida". To ne znamo, ali znamo da je Tanja Sˇ. davala izjave da ne vidi u cˇemu je problem. A basˇ TO je problem.

Znate li konkretno na koje je pitanje Tanja dala taj odgovor i gdje? Ja takvu, u stvari nikakvu njenu izjavu nisam nigdje procitala, osim teksta iz ostavke. A osim toga, cula sam samo izvjestaj novinara koji su bili na Vijecu. Bilo bi interesantno dobiti necenzurirane transkripte s Vijeca. Svih proslih. Po onom sto sam cula, vjerujem da bi to bilo bolje od svake sapunice.

Sad ni Kostadinov ne vidi u cˇemu je problem s nastupom na Eurosongu.

Sto se Kostadinova tice i konkretno Eurosonga, ne vidim ni ja. Objasnite mi:
Je li kriv da nije "lobirao" ljude koji su glasovali?
Ili je kriv da nije izlobirao na Dori neku drugu pjesmu?
Ili je morao zapjevati umjesto zene koja je bila totalno fals (za razliku od Topica koji je bio u tonalitetu)? Da je bila jako fals znam jer slucajno imam izvrstan sluh i jos skolovan za dirigenta...

E, ta narcisoidnost je urednicˇki problem, a ne sloboda govora.

Narcisoidnost je problem kod svih profesija, a sloboda govora, ponasanje Vijeca i Tanjina ostavka (ili to nije tema foruma?) nemaju veze s Kostadinovom. Kako ste tek to povezali? Tanja Simic vas je necim podsjetila na Kostadinova?

Velike plac´e - DA, velika moc´ - DA, velike privilegije - DA, velika slava - DA, ali odgovornost - NE. E pa to ne ide. ILI je urednik dobro plac´en da ZNA i RADI - ILI je preskupo plac´eni cˇinovnik koji potpisuje evidenciju prisutnosti na poslu.

Ovaj kraj teksta ste mogli bas i cinjenicno dokazati (i ne samo za urednike), a ne spetljati Kostadinova u vezi Eurosonga. Mozda bi se i slozili onda. Jeste li "suvarovac"? Ako jeste, sve shvacam, ali nemojte se ljutiti jer vise vam ne kanim odgovarati. Na zalost ZDRAV RAZUM pati od manjka cinjenica, zakljucaka i LOGIKE i viska negativnih emocija.
Irena Scuric
Irena

PostPostao/la Zdrav_razum » 15.05.2007. 15:31

Irena je napisao/la:
Danas je novac glavni, pa i na HRTu. Urednici samo predlazu program, a za neke stvari ima novaca, a za druge nema, po cesto i samim urednicina potpuno tajanstvanom kljucu... no zaista ne zelim voditi diskusiju oko toga.
.

Urednik je koliko znam svojevrsna "izborna" funkcija. Urednk kojem ne usvoje program pa makar i zato što nema novaca AKO JE ODGOVORAN dat će ostavku i neće se praviti da je urednik.

Danas je novac glavni pa i na HRT-u
. Ovo je smiješno da smješnije ne može biti. Pretplatu u visini od 1,5 % prosječne netto plaće propisuje zakon o HRT-u. Oko 27% plaće dajemo za sve ostalo (zdravstvo, školstvo, policiju, penzionere, vojsku, članstvo u UN-u itd). Ako za taj novac javna televizija ne može imati pristojan (ne nužno i najgledaniji) program onda će nas manje koštati da ih sve pošaljemo u mirovinu).

Osim toga, zasto imate tako "zastitnicki" stav prema gledateljima? Jesu li gledatelji maloumni pa ih treba zatvoriti pod stakleno zvono? Komu koristi da se ljudi drugacijeg misljenja sakriju od javnosti? Ako ih se sakrije hoce li oni nestati i time svijet postati bolji ili ce gledatelji biti zakinuti za spoznaju da takvi postoje?

Hm, a zašto društvo ima zaštitnički odnos prema punoljetnim građanima od ubojica (koje trpamo u zatvore), zašto su droge ilegalne (i za punoljetne građane), zašto je prostitucija zabranjena (i za seksualno aktivne građane), zašto za neke bolesti postoje izolirane bolnice (znači li to da zaražene stanice nemaju pravo biti slobodne za razliku od zaraženog jezika ) ...itd. Hoće li svi ti ljudi nestati, ako ih ne sklonimo i hoće li "društvu" biti bolje ako sve to legaliziramo? Nemojte samo odgovoriti da je država sama po sebi represivna i da su "različiti filozofi govorili" da državu treba ukinuti.

Na kraju, moram vas kao punoljetnu osobu upitati: "Jeste li ikad culi za daljinski?"

Rasplakao bih se da niste spomenuli daljinski jer to je omiljeni i nezaobilazni argument postmodernista. Daljinski - kao što znate - može držati SAMO JEDAN član obitelji i kad imate show u obiteljskom terminu onda je urednik zaista jedini upotrebljivi "daljinski".
Ja takvu, u stvari nikakvu njenu izjavu nisam nigdje procitala, osim teksta iz ostavke.

Blaženo neznanje kao: opravdanje (!?!)
Sto se Kostadinova tice i konkretno Eurosonga, ne vidim ni ja. Objasnite mi:
Je li kriv da nije "lobirao" ljude koji su glasovali?
Ili je kriv da nije izlobirao na Dori neku drugu pjesmu?

Pa recimo:

Tužni su kostimi frizure i make up koji su potencirali starost Dade Topića i "frakom" ga pretvorili u ofucanog cirkuskog voditelja.

Tužna je bila toliko najavljivana koreografija (bez koreografije).

Tužna je i blijeda bila virtualna scenografija koja uopće nije iskoristila mogućnosti ogromnih LED ekrana u dvorani. Nije li to u domeni šefa projekta? Ili je njegovo bilo samo da planduje po Helsinkiju

Tanja Simic vas je necim podsjetila na Kostadinova?

Po istom "Nisam odavde" stavu ? Jako

Velike plac´e - DA, velika moc´ - DA, velike privilegije - DA, velika slava - DA, ali odgovornost - NE. E pa to ne ide. ILI je urednik dobro plac´en da ZNA i RADI - ILI je preskupo plac´eni cˇinovnik koji potpisuje evidenciju prisutnosti na poslu. Ovaj kraj teksta ste mogli bas i cinjenicno dokazati (i ne samo za urednike),

Kad vidim da se gomila uredničkih klonova ( na jaslama enormne količine televizijskih novaca /za naše prilike/) ponaša poput božanstava koja su sišla s neba da bi nas podučila da je bilo kakav TV program zapravo ODLIČAN program, a zatim tvrde da oni zapravo niti ne prave taj program, da su sve krivi neki drugi (neovisni novinari, ravnatelji, vanjske produkcije, gosti, pjevačice, sigurnosne kamere...) onda mi je njihova pozlata prilično tanka.

Jeste li "suvarovac"?

Znate li uopće što je to i što mislite da shvaćate ?

ZDRAV RAZUM pati od manjka cinjenica, zakljucaka i LOGIKE i viska negativnih emocija

Ako nađete neku logiku u ovoj rečenici... Kako se može patiti od "manjka zaključaka"? Zaključci - čak i po Šuvaru - mogu biti točni ili netočni.

A višak negativnih emocija? Pa naravno, prema lažnim ili nekompetentnim "idolima" ga uvijek imam.
Važan je zdrav razum!
Zdrav_razum

Natrag na Općenito o programu Hrvatske televizije

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.