DO POSLJEDNJEG ZBORA

Rasprave o HTV-ovom zabavnom programu u cjelini i njegovim dijelovima koji nemaju otvorenu svoju posebnu skupinu.

Moderator/ica: Maks

DO POSLJEDNJEG ZBORA

PostPostao/la buba » 12.02.2012. 12:47

ne vidim gdje je tema, ali eto - novi show u kojem se natječu zborovi, nakon provedenih audicija dalje idu ovi zborovi:
1. Zbor medicinskih sestara i tehničara KBC Zagreb
2 . Concordia discors, Zagreb
3. Gjalski, Zabok
4. Lipe, Sisak
5. Muški vokalni ansambl I.G. Kovačić, Zagreb
6. Mir, Belišće
7. Lira, Rijeka
8. Amorette, Dubrovnik
9. Falscietto, Šibenik
10. Glazbena škola Požega
11. Cantus ante omnia, Zagreb
12. Josip Kaplan, Rijeka
13. Izvor, Zagreb
14. Čipkice, Zagreb
15. Ad libitum, Našice.

prva emisija 17.3.! GLEDAJTE I NAVIJAJTE!
buba

PostPostao/la oslić » 12.02.2012. 19:22

Žiri : Vladimir Kranjčević, Krešimir Dolenčić i Sanja Doležal
Time je završen prvi dio ovog velikog projekta, a odabrani zborovi s velikim entuzijazmom počinju pripremati repertoar za natjecanje. Zborovi će se nadmetati u tri glazbena žanra: pop rocku, klasičnoj i etno glazbi.

Da je riječ o organizacijski i profesionalno zahtjevnom projektu naglasila je i urednica Zabavnog programa.

'Odabirom ovog formata koji će se emitirati u prime timeu želja nam je bila spojiti javni sadržaj sa zabavnom formom show programa. Tako ćemo kroz natjecanje raznih generacija amatera popularizirati zborsko pjevanje te ga približiti gledateljima. Zborsko pjevanje, kao i društveni plesovi, nije imao odjeka u javnosti dok nisu bili približeni gledateljima kroz prizmu Zabavnog showa', rekla je urednica Zabavnog programa Elizabeth Homsi.

Baš da vidimo kako će izgledati-Već se radujem
Moj glas zboru Izvor:
Zbor mladih župe sv. Josipa sa zagrebačke Trešnjevke
Neizmjerno sam sretan što je ovaj zbor prošao dalje,fenomenalni su.Pjevaju i Gospel i imali su već koncerte,imao sam ih priliku slušati (nastupili su i u polufinalu Supertalenta)
http://www.youtube.com/watch?v=nwfJtub57kg

Članovi
Soprani: Ana Kraljević, Barbara Buršić, Barbara Popović, Ivana Modrić, Kristina Kramar, Martina Božičević, Tajana Belina, Ema Gagro, Ivana Kvak, Martina Sibalić;

Alti: Ana-Marija Fabris, Ivana Ćibarić, Iva Lučić, Mia Lasić, Martina Levar, Jelena Mandić, Marijana Špoljarić, Marija Bošković, Barbara Kust;

Tenori: Damjan Hadjina, David Kušanić, Marko Salopek, Kristian Novak, Silvio Lončarić, Tomislav Mihaljević;

Basi: Domagoj Šarić, Ivan Šurina, Marije Srdjak, Mihovil Katić;

Gitare: Mia Lasić, Silvio Lončarić;

Klavir: Ivana Jelinčić, Tomislav Mihaljević

Voditeljica: Ivana Jelinčić

Voditeljica Ivana je supruga Tomislava Jelinčića

Sretno Izvor najbolji bend

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

btw Zbor Čipkice :lol: :lol: :lol:
Ajde pokušajte nekoliko puta brzinski reći čipkice :lol: :lol:
oslić

PostPostao/la kajgodblues » 12.02.2012. 20:17

ovo bi moglo biti dobro..nemam ništa protiv zborova, naprotiv, slučajno sam i sam krajem osamdesetih pjevao u "i.g. kovačiću" dok ga je vodio baš maestro vladimir kranjčević.. 8) :D kod njega osobno sam i "prošao" na audiciji (bariton) kad se zbor osvježavao novim članovima i to smatram svojim veliki uspjehom, jer proći kod maestra nije (bio) mačji kašalj. njegovu glazbenu kompetenciju (točnije - genijalnost) ne treba ni spominjati, a i kao čovjek me je oduševio.. osim što je vrhunski glazbeni pedagog, izuzetno je duhovit ali i strog..njegova je uzrečica glasila otp., "ko misli zijevat ne treba (ne može) ni pjevat"..(nije volio ni trpio "švercanje") :twisted:.
nažalost, nisam uspio u pravom/željenom smislu zborski "propjevat" jer sam ubrzo bio prisiljen na određeno vrijeme preselit se u drugi grad.. i dan-danas žalim zbog toga.

nadam se (točnije, ne sumnjam) da je maestro kranjčević još uvijek jednako duhovit ali istovremeno, da će biti pravedan i neumoljiv, kakvog ga se i sjećam iz tog vremena.

među izabranim zborovima vidim (njušim) nekoliko izuzetno zanimljivih i obećavajućih a i baš me zanima kako sad izgleda/zvuči moj nekadašnji,"matični, - i.g. kovačić.. :)

@oslić, nemoj me bez potrebe navodit na griješne misli i neprimjerene izraze..:wink:
kajgodblues

PostPostao/la buba » 13.02.2012. 20:31

jaoooo osliću, pa zar nećeš navijati za moj zbor (CD)??? :(
buba

PostPostao/la MB81 » 16.02.2012. 04:39

Ovo je osuđeno na propast kao i onaj pokušaj stvaranja mjuzikla također na htv-u. Dolenčić je također bio u žiriju.

Kakvi se samo maštoviti koncepti rađaju na htv-u :roll:

Već sam se pobojao da će M.Š. biti voditelj i ovog cirkusa.
MB81

PostPostao/la kajgodblues » 16.02.2012. 11:57

MB81 je napisao/la:Ovo je osuđeno na propast kao i onaj pokušaj stvaranja mjuzikla također na htv-u. Dolenčić je također bio u žiriju.

Kakvi se samo maštoviti koncepti rađaju na htv-u :roll:

Već sam se pobojao da će M.Š. biti voditelj i ovoedakvg cirkusa.

prešao si se.. "do posljednjeg zbora" je još jedan licencirani format iz bbc-evih štala, kao što su "ples sa zvijezdama", "zvijezde pjevaju" etc..može se to nekom (manjini) i ne sviđati, ali radi se bez sumnje o vrhunskim šou-serijalima, globalno popularnim.

no, s obzirom da je "špranca" po kojoj se rade te emisije prilično jasna/jednostavna/precizna kao i velik izbor potencijalno obradivih "tema" volio bih vidjet da i zabavna redakcija htv-a nešto iz toga nauči i osmisli, možda priligođeno našim prilikama i potrebama, a ne da samo prepušta šopingholičarenju.
osobno mi ne imponira moto "čemu se trudit i izmišljat toplu vodu kad to ionako drugi rade bolje" jer ubija kreativnost i nameće pasivnost a to za jednu javnutv koja ima pretenzije biti među najgledanijim u europi baš i nije najpohvalnije niti vrišti originalnošću..
kajgodblues

PostPostao/la MB81 » 16.02.2012. 14:17

Ako je najbolje što HTV može ponuditi gledateljima Miroslav Škoro i njegove čobanske emisije, onda nemam ništa protiv uvoznih BBC-evih ideja.
MB81

PostPostao/la buba » 17.03.2012. 01:23

danas kreće prva emisija s audicije! GLEDAJTE! :clap:
buba

PostPostao/la buba » 18.03.2012. 00:30

ok, ja sam malo ljuta!!! zašto ste neke zborove, koji su bili toliko loši da uopće ne znam razlog zašto su pozvani na audiciju, prikazivali skoro 10 minuta, a neke zborove, koji su prošli i bili vrlo dobri, jedva 20 sekundi??? ako je trebalo, onda je emisija mogla slobodno trajati dva sata!!! :roll: :roll: :roll: :roll: i da - ova vam je emisija doslovce ličila na Hrvatska traži zvijezdu!!! :roll: :roll: :roll: :roll:
buba

PostPostao/la kajgodblues » 18.03.2012. 01:34

buba je napisao/la:ok, ja sam malo ljuta!!! zašto ste neke zborove, koji su bili toliko loši da uopće ne znam razlog zašto su pozvani na audiciju, prikazivali skoro 10 minuta, a neke zborove, koji su prošli i bili vrlo dobri, jedva 20 sekundi??? ako je trebalo, onda je emisija mogla slobodno trajati dva sata!!! :roll: :roll: :roll: :roll: i da - ova vam je emisija doslovce ličila na Hrvatska traži zvijezdu!!! :roll: :roll: :roll: :roll:

ok, i meni je ta prva emisija na momente izgledala malo zbrčkana (u pravu si, podsjećala je na "htz") ali mislim da sam skužio "intenciju" .. :lol:
dakle, s obzirom da je to tek uvodna emisija, nije ni bio cilj da se u centar stave samo "genijalci" nego da se, uz neizbježno upoznavanje sa žirijem, formatom, propozicijama..bla bla, prije svega, prikaže ta atmosfera s audicija i slojevitost kad su u pitanju zborovi, motivi za prijavu, očekivanja itd.
npr. bilo je tu svega i svačega, umirovljeničkih zborova, onih u kojima nastupa više generacija (supružnici, roditelji-djeca, unuke-djed), pa onaj lezbijski "lezbor", zbor sastavljen od članova kojima je odstranjen larinks zbog raka, itd.
htjele su se prikazat i te priče i afirmirat motivacija i zalaganje učesnika, a o onim najboljima i odabranima biti će ionako više riječi u narednim emisijama kad počne natjecanje, tada će moći i pokazat što znaju. moram priznat da je konkurencija jaka, koliko sam pohvatao, ima tu nekoliko zbilja izvanrednih ženskih zborova, dva-tri odlična mješovita, jedan muški.. ima i nekih kojima u startu ne dajem bitne šanse ali već sljedeće subote morat će otpast i neki zbilja dobri... :)
kajgodblues

PostPostao/la buba » 24.03.2012. 11:43

danas prva PRAVA emisija, u kojoj nastupaju:
Cantus Ante Omnia, Zagreb
Lira, Rijeka
Ad Libitum, Našice
Amorette, Dubrovnik
Zbor medicinskih sestara i tehničara KBC Zagreb

gledajte i uživajte!
buba

PostPostao/la oslić » 24.03.2012. 15:41

buba je napisao/la:danas prva PRAVA emisija, u kojoj nastupaju:
Lira, Rijeka
Ad Libitum, Našice
Amorette, Dubrovnik

gledajte i uživajte!

Sretno bubač
Ima li repriza showa?
oslić

PostPostao/la kajgodblues » 24.03.2012. 16:23

zbor med. sestara i tehničara gotovo sigurno ispada, bit će interesantno vidjet ko će iz ove grupe uspjet o(p)stati. :)
kajgodblues

PostPostao/la buba » 24.03.2012. 21:15

kajgodblues je napisao/la:zbor med. sestara i tehničara gotovo sigurno ispada, bit će interesantno vidjet ko će iz ove grupe uspjet o(p)stati. :)

ja znam tko je prošao :whistling: al puštam da vidiš sam, neću spoilat

oslić je napisao/la:
buba je napisao/la:danas prva PRAVA emisija, u kojoj nastupaju:
Lira, Rijeka
Ad Libitum, Našice
Amorette, Dubrovnik

gledajte i uživajte!

Sretno bubač
Ima li repriza showa?

bit će na Youtubeu i na službenim HRTovim stranicama...Izvor je druge subote, mi za 2 tjedna :D
buba

PostPostao/la kajgodblues » 24.03.2012. 23:37

nisam se prevario. i na osnovu ono malog što sam čuo u prvoj emisiji stekao sam dojam da zbor med. sestara nema dovoljnu kvalitetu. ipak je to i po godinama i po nekakvim glazbenim sklonostima raznorodan zbor, za pretpostavit je da kasting na audicijama nije tako strog (snađi se s onim što stoji na raspolaganju) a i te ženske se moraju prilagođavat radnom vremenu, obavezama,.. u svakom slučaju, nije isto ko npr. jedna kompaktna i pomalo fanatična skupina mladih, pažljivije selekcioniranih cura.
između preostalih zbilja nije bilo lako izabrat, odlučivale su nijanse. "lira" je bez daljnjeg odličan zbor a u prilog im je išla i dobro odabrana pjesma, rekao bih "taman", dovoljno poznato i "nastanjeno u uhu" a opet bez teških "kerefeka" i egzibicija. žao mi je podjednako i amoretta i cantus ante omnia, djelimično su lošije izvedbe platile zbog te potrebe za šou-om i što atraktivnijim koreografijama.. na taj je način uistinu puno teže pjevat a i larisa navojec bi trebala znat kako i do koje mjere može inzistirat na pokretu i plesu a da se opet ne narušava vokalna struktura zbora, međusobno kontrola i dostupnost.naime, zborovi nisu plesne skupine a i ne pjeva se ne plejbek.:lol:

smatram to dosta bitnim i mislim da zborovi koji će (možda i zbog godina) biti pošteđeni intenzivnijeg koreografskog muvinga biti u boljoj poziciji od ostalih, bar što se tiče vokalne kontrole i uvjerljivosti.
iznimka u tom smislu je bio meni večeras odličan "ad libitum", oduševilo me je kako su iz glazbeno tanke i izraubane "suzane" izvukli maksimum (zanimljiv, neuobičajen aranžman) a u drugoj (ona finska) su me skroz "kupili".
odlično, još kad dodaš da su (u ovom serijalu nepravladavajući) punokrvni mješoviti zbor u pravom smislu, to je "to".
:D

buba, ti pjevaš u "izvoru"? mislim, tak da znam za kog treba navijat.. :wink:
kajgodblues

Sljedeća

Natrag na Zabavni program

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.